Kontaktuppgifter

Adress:

Kvarnen
Torgarevägen 4, 68500 Kronoby, Finland

Telefon: +358 6 8231 500
E-post: info@kvarnen.fi

Information:
Kaisa Karlström
+358 6 823 1500
kaisa.karlstrom@kvarnen.fi
Kronoby medborgarinstitut:
Petra Skantsi
+358 6 823 1528
petra.skantsi@kvarnen.fi

Kvarnens utbildningslinjer

Base Camp

Outdoor Academy

Josef Westerlund
Tjänstledig
josef.westerlund@kvarnen.fi

POVAKO – Förberedande utbildning för polisstudier

Jens Emet
Linjeansvarig lärare
+358 40 500 1799
jens.emet@kvarnen.fi
Anna Berglund
Lärare i svenska
+358 40 655 5008
anna.berglund@kvarnen.fi
Tony Widjeskog
Lärare i finska
+358 40 571 7300
tony.widjeskog@kvarnen.fi

Slöjdtorget

Kristian Tallgård
Linjeansvarig lärare
+358 50 524 0510
kristian.tallgard@kvarnen.fi
Viveka Dahlnäs
Lärare, mjuka linjen
+358 40 673 5470
viveka.dahlnas@kvarnen.fi
Monica Ohls
Lärare, mjuka linjen
+358 40 673 6590
monica.ohls@kvarnen.fi
Theresa Särs
Lärare, möbeltapetsering
+358 50 5770 137
theresa.sars@kvarnen.fi
Ulla Haglund
Timlärare
+358 40 540 4544

Språklinjen

Helén Timgren
Lärare i svenska
helen.timgren@kvarnen.fi
Malin Sandbacka
Lärare i svenska
+358 50 433 6698
malin.sandbacka@kvarnen.fi
Anna Berglund
Lärare i svenska
+358 40 655 5008
anna.berglund@kvarnen.fi
Anna Dahlbacka
Lärare i svenska
+358 50 565 8045
anna.dahlbacka@kvarnen.fi
Stefan Fagerlund
Lärare/assistent
+358 40 557 2351
stefan.fagerlund@kvarnen.fi
Jenny Pulkkinen
Lärare i finska
+358 40 650 1029
jenny.pulkkinen@kvarnen.fi
Minna Rasmus
Lärare i finska
+358 40 557 2478
minna.rasmus@kvarnen.fi
Leena Brunell
Lärare i finska
+358 40 357 9439
leena.brunell@kvarnen.fi
Nina Thodén
Lärare i finska / svenska
+358 40 188 2605
nina.thoden@kvarnen.fi

Kronoby medborgarinstitut

Kvarnen samkommun

Administration

Kaisa Karlström
Kansli, information
+358 6 823 1500
kaisa.karlstrom@kvarnen.fi
Pamela Kjellman
Tf. Ekonomichef
pamela.kjellman@kvarnen.fi
Johanna Karlström
Löneräknare
+358 40 486 4080
johanna.karlstrom@kvarnen.fi
Carola Wiik
Projektkoordinator
+358 50 302 3670
carola.wiik@kvarnen.fi
Tomas Fröjdö
IT-ansvarig
+358 50 360 9305
tomas.frojdo@kvarnen.fi

Pontus Wallis
Ekonomichef (tjänstledig)
pontus.wallis@kvarnen.fi

Fastigheter och kök

Thomas Finell
Fastighetsskötare
+358 50 521 0674
thomas.finell@kvarnen.fi
Nguyen Thi Sang
Fastighetsskötare, städ
+358 40 655 4991
sang.thi-nguyen@kvarnen.fi
Anneli Svenfelt
Köks- och städchef
+358 40 587 4925
anneli.svenfelt@kvarnen.fi
Ann-Christin Vikman
Kock
ann-christin.vikman@kvarnen.fi
Margita Sandbacka
Kock
margita.sandbacka@kvarnen.fi